sobota, 13 czerwca 2015

Samotność, a otoczenie


'' Związek to pracochłonne ognisko,
Zawiłość, w której chce się być blisko
Ale miłość choć przepali wszystko,
Niepielęgnowana zamienia się w popiół. '' 
                                     L.U.C

Samotność z wyboru bądź też nie. To wszystko należy do tematów rangi '' NIE ROZMAWIAJMY O TYM''. W dzisiejszym świecie rozstania są na porządku dziennym, jedne przechodzą gładko, inne ciągną się miesiącami. Jedne nie wpływają na relacje ze znajomymi, inne sprawiają, że wszystko staje się toksyczne. Kiedy już wszystko wraca powoli do normy, każda z osób zyskuje miano ''singla'', a to z kolei wiąże się z różnymi docinkami ze strony otoczenia.

Trudno dogodzić wszystkim. A w szczególności znajomym i rodzinie. Dla nich najlepiej by było, gdyby przy rozpadzie jednego związku, od razu przeskoczyć w drugi. Poznać wielką miłość i szczęście, żeby Broń Boże ani przez chwilę nie być pogrążonym w smutku czy rozpaczy.
Nie zawsze tak się da. Nie zawsze ma się tyle szczęścia. Pomijając, że są osoby, które tak nie potrafią.
Bywa tak, że potrzeba Nam czasu na zrozumienie pewnych kwestii, na wyleczenie się. Po co wykorzystywać innych tylko po to aby zapomnieć o swoim/swojej byłym/byłej. Nikt z Nas nie chciałby robić za ''zapominajkę'', a takich sytuacji w dzisiejszym świecie jest niestety mnóstwo.

Do tego docinki otoczenia typu: 
1. Jak tam? Znalazłaś już sobie kogoś?
2. Pojawił się ktoś na horyzoncie ?
3. Kiedy to w końcu kogoś przyprowadzisz ?
4. Taka dziewczyna jak Ty nikogo nie ma?
5. 24 lata i ciągle sama? W moich czasach to już ludzie dzieci mieli.
Wcale nie pomagają w takich sytuacjach. 

Bo po pierwsze, nikt nie chce być z byle kim! Każdy chce poczuć te przysłowiowe ''motyle w brzuchu''. Każdy ma prawo wyboru jak chce przeżyć swoje życie i z kim. To ile czasu potrzebujemy na rozpoczęcie czegoś nowego powinno zależeć tylko i wyłącznie od nas. Nie ma sensu szukać kogoś na siłę w aktach desperacji, bo to nigdy nie przyniesie szczęścia!

Należy pamiętać, że miłość przyjdzie do NAS na pewno!
I to z reguły w najmniej oczekiwanym momencie :)

Love, Sabcia

6 komentarzy:

 1. I sporo ludzi zapomina o tym, że życie we dwoje to nie jest jedyna właściwa opcja. To jest fajne, gdy ma się szczęście trafić na wspaniałą osobę, ale taką znaleźć to wyzwanie i kwestia szczęścia. A czasem ktoś po prostu lubi niezależność i nie chce się z nikim wiązać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak się związek rozpadnie, to źle, jak jest to też można usłyszeć, że trzeba było sobie znaleźć kogoś lepszego... wujkom i ciotkom dobra rada zawsze coś się nie spodoba w naszych połówkach:) A najważniejsze, aby nam taki stan odpowiadał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu się zgodzę! :) to Nam ma być dobrze, czy w związku czy też nie :)

   Usuń
 3. Ja nie wiem dlaczego ludzie zawsze uważają, że kobiecie do pełni szczęścia brakuje tylko mężczyzny?. Choć sama od wielu lat jestem w udanym związku. Potrafię zrozumieć, że ktoś woli być sam, lub czeka na tą odpowiednią połówkę, a nie pierwszego lepszego z brzegu.:))

  OdpowiedzUsuń
 4. Niekiedy głupie są te hasła ze strony innych. Ale cóż poradzić ze związek (związki) się rozpadł i ciężko znaleźć kogoś normalnego. W tym świecie bardzo ciężko jest trafić na odpowiednią osobę. Ale myślę że wszystko w odpowiednim czasie samo się ułoży i każdy znajdzie swoją drugą połówkę. Grunt to pozytywne nastawienie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uważam ,że po skończonym związku ( nieważne z jakich przyczyn) każdy powinien mieć czas dla siebie. Należy wyciągnąć wnioski, zrozumieć błędy i przede wszystkim zająć się sobą . Nie da się ukryć ,że często w związku zapominamy właśnie o sobie ;) A traktując kogoś jako "zapominajkę" , krzywdzimy nie tylko dana osobę , ale także siebie. Osoba , która bezproblemowo potrafi „przeskoczyć z kwiatka na kwiatek” , jest dla mnie osobą , która będzie miała problem ze stworzeniem czegoś stałego.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń