środa, 24 czerwca 2015

Koktajl truskawkowyLato - to czas, w którym możemy się cieszyć pysznymi owocami i piękną pogodą. Apropo tego pierwszego w letnim sezonie królują głównie truskawki, jagody i czereśnie. Ja z racji tego, że powróciłam pełną parą do treningów na siłowni, wymyślam sposoby na to, aby w jakiś sposób dostarczyć sobie białka, żeby kurczak i ryż nie zbrzydły mi się w ciągu tygodnia :P 
Kiedyś koktajle robiłam z wykorzystaniem jogurtu naturalnego, ale po przeczytaniu różnych informacji dotyczących jego ''składu'' przerzuciłam się na kefir, którego parę lat wstecz nie brałam do ust. Ale jak mus to mus, to człowiek się przedstawia i przekonuje do tego, czego kiedyś nie lubił. 
W tym sezonie letnim za cel postawiłam sobie niedosładzanie owoców. Na początku było ciężko, ale teraz daje rade i nawet smakuje :D A poniżej  proporcje na mój letni kefirek.

Składniki: 
  • Kefir 750 ml
  • Truskawki 300 g 
  • Mięta - 3 listki 
Ja miksuję wszystko za pomocą koktajlera, ale równie dobrze można użyć zwykłego blendera. Mięta nadaje całości słodkiego posmaku - pasuje idealnie ! :D Dlatego nie bójcie się jej użyć ! :) 

Miłego wieczoru i smacznego!
Love, Sabcia 


1 komentarz: