piątek, 29 maja 2015

Pisanie bloga. Po co to wszystko ?!


W życiu każdego blogera nastaje taki dzień, w którym zastanawia się nad sensem wszystkiego. Tego całego pisania, zdobywania czytelników, starania się o to aby estetyka bloga była coraz lepsza. Inni patrząc na to z boku myślą: ''po co on/ona się tak stara'', ''przecież to wszystko nie ma sensu'', ''ja bym nigdy w życiu nie uzewnętrzniał się w sieci'', ''czemu w ogóle porusza takie tematy?''. To wszystko wzięte razem do kupy czasem sprawia, że my-blogerzy wątpimy w swoje możliwości i gubimy prawdziwy sens tego całego pisania i tego co chcemy osiągnąć.

Z doświadczenia wiem, że do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć. Nigdy nie ma łatwo i nikt nigdy nie mówił, że łatwo będzie. To jak będzie wyglądał BLOG - zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Nie od mamy, najlepszego kolegi czy czytelników. TYLKO OD NAS. Blogi powstają po to, aby ludzie mogli robić to co lubią, czerpać z tego przyjemność, dzielić się swoimi pasjami i przeżyciami, stawać się pewną motywacją i podporą dla innych. Zawsze należy szanować swoich odbiorców, nawet jeśli wyrażamy swoje zdanie na pewne tematy. Nie można zniżać się do poziomu pozerów i bez ogródek określać, że pisanie to tylko forma ''dojnej krowy', z której czerpie się korzyści. Takim postawom mówimy stanowcze NIE! Wiadomo, każdy chce w po pewnym etapie czerpać z tego pewne profity, ale nie może to być priorytetem tego wszystkiego. Takie podejście całkowicie mija się z celem, jakim jest blogowanie.
Więc jeśli zastanawiasz się nad założeniem bloga - to zrób to. Ale pamiętaj - w każdym poście musisz oddać cząstkę siebie i robić to z sercem, wtedy wszystko będzie szło łatwo :)

4 komentarze:

 1. Dokładnie, ja uważam blogowanie za coś całkiem fajnego. Podzieleniem się np. swoimi pracami z innymi, jakaś forma reklamy owszem też. A także świetna zabawa. Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam sie z tym w 100%. Niema sensu zmuszac sie do pisania jesli nie mamy na to ochoty tylko dlatego, ze tak wypada. Kazdy pisze jak umie i mysle,ze z czasem tez wyrabiamy sobie forme pisania tekstow, ale w kazdym musi byc nasze serducho:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Blgowanie powinno sprawiać przyjemność. Jeżeli robisz to z pasją i sercem to czytelnicy to docenią. :-) Trzeba się jedynie temu poświęcić i być w tym szczerym, a nie robić z przymusu. Pozdrawiam serdecznie! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię czytać blogi które mnie inspirują do działania. Pozdrawiam , fajny wpis . :)

  OdpowiedzUsuń