środa, 18 maja 2016

French toast - moje ulubione tosty francuskie z twarogiem i dżemem


Dzień dobry Kochani!
Dzisiaj przychodzę do Was z pomysłem na francuskie śniadanie. Jest to jedna z moich ulubionych opcji na LAZY MONDAY :D Po weekendzie człowiek zawsze taki jakiś rozleniwiony, więc najchętniej sięga po najprostsze opcje. Moją jedną, z najprostszych opcji są właśnie tzw. tosty francuskie! Wiem, że w oryginalnej wersji smaży się je na maśle, ale ja z racji tego, że nie bardzo mój żołądek toleruje tłuszcze, uprościłam sobie ich wersje, wkładając pieczywko do zwykłego tostera :) i wtedy jak to mówią ''wilk syty i owca cała'' :D Wszystkim smakuje i każdy, bez wyrzutów sumienia może sobie zjeść.

Potrzebne składniki: dżem - mój ulubiony to brzoskwiniowy i wiśniowy; chleb - najlepiej ten ciemny, pełnoziarnisty; twaróg - używam zwykle już przetworzone serki typu BIELUCH czy typowy SEREK WIEJSKI. 

Gdy już mamy wszystkie ulubione składniki przygotowane, wkładamy chleb do tostera i opiekamy na chrupiącą skórkę. Jeszcze gorący smarujemy serkiem, aby ten się idealnie rozpłynął, na to dżem lub ulubione owoce i GOTOWE :)

Jeśli chodzi o to śniadanko to wystarczy Nam trochę kreatywności i możemy wyczarować śniadaniowe cuda! :)


Przyjemnego weekendu,
Trzymajcie się ciepło i do następnego,
Love, Sabcia ;*

2 komentarze: