sobota, 11 kwietnia 2015

Jak zacząć ćwiczyć ?! (cokolwiek!)


Kiedy zaczynałam ''ćwiczyć'',albo lepiej ''chciałam zacząć''- szukałam wielu porad w internetach. Jak się zmotywować, jak zacząć, jak ćwiczyć żeby uzyskać szybko efekty. Człowiek wpisuje różne ''frazy'' w popularnej wyszukiwarce i tak na dobrą sprawę nie znajduje NIC.
Dla mnie, wtedy jeszcze człowieczka nie specjalnie lubiącego jakąkolwiek formę aktywności fizycznej, powodującą spocenie ciała, to było wszystko lekko żenujące. No bo w końcu po coś mamy ten internet?! Ale mniejsza o to, przejdźmy do sedna sprawy ! :DCzyli odpowiadając sobie na pytanie zadane w tytule posta to:

1. Po pierwsze - WSZYSTKO zaczyna się w głowie i z lenia sportowca nie zrobisz choćby nie wiadomo co! Jak komuś nie zależy, bo twierdzi, że mu dobrze z tym jaki jest - to nic z tego nie będzie.

2. Po drugie - należy się nie przejmować tym co myślą inni i ignorować ich anty porady typu: ''a po co Ci sport?'' , ''przecież dobrze wyglądasz'', ''znowu chcesz się odchudzać?!''.


3. Po trzecie - z patrzenia na zdjęcia chudych modelek i modeli, z klatami niczym bogowie - brzuch się sam nie zrobi! Fakt, jakaś to motywacja jest i warto z niej korzystać, ale należy pamiętać, że oni ciężko na to pracowali lub jest to efekt photoshopa. Więc nie dołuj się tym co widzisz w internetach, tylko weź się za siebie, bo według zasady '' skoro inny się nauczył, to ja też mogę'' - napewno dasz radę coś osiągnąć. 

4. Po czwarte - na początku określ jaki masz cel i powoli stawiaj poprzeczkę do góry. Podam Wam swój przykład - moje początkowe wyzwanie to była 1 POMPKA, teraz już zrobię 5, w porywach 10 :D Wiem, że to i tak mało, ale w pewnym sensie dla mnie to jakieś zwycięstwo ;)

Teraz mamy najlepszy okres żeby zacząć coś działać. Wiosna, piękna pogoda, dużo pozytywnej energii. Wystarczy tylko ruszyć tyłek z kanapy! A wiem, że na początku to największy problem :P2 komentarze:

 1. Ja nie zaczęłam ćwiczyć póki nie skompletowałam stroju i sprzetu. Taka moja wymówka ze w byle cyzm i z byle cyzm nie moge ćwiczyćno bo jak? Teraz gdy go mam ćwiczenia to przyjemnośći i nie ma migania! :D
  Zapraszam : http://befitandsexystudentlife.blogspot.com
  Obserwuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. życzę powodzenia i trzymam kciuki za efekty :D
   w wolnej chwili będę śledzić bloga :)

   Usuń