czwartek, 8 października 2015

Krajobrazy z Turcji - Alanya

W tym roku obronę magisterki i ukończenie studiów uczciłam wyjazdem za granicę. Tym razem padło na Turcję! Od mojego wyjazdu minęło sporo czasu, a z racji tego, że wcześniej nie było okazji żeby wrzucić zdjęcia, robię to teraz, aby umilić Wam te Nasze polskie, jesienne wieczory :D
Panoramy wybrzeża Alany'i :) 

 Plaża, do której z naszego hotelu było jakieś 50 metrów :) 
Alanya to miejscowość leżąca na Riwierze Tureckiej. W moim odczuciu jest to miejscowość typowo wypoczynkowa zarówno dla osób młodych, chcących się zabawić, jak i dla starszych. Ja z wyjazdu byłam bardzo zadowolona i polecam każdemu! Nie dało się odczuć stereotypowego ''tureckiego'' zachowania. Wszyscy byli mili i pomocni, totalnie na luzie. Nie doświadczyliśmy żadnych nieprzyjemności, dlatego też wyjazd zaliczam do udanych :) 
Temperatura wahała się w granicach 30/40 stopni, ale była to końcówka lipca, dlatego też to nic dziwnego :P Jednak warto pamiętać, że panuje tam wysoka wilgotność powietrza. Na początku wymagało to przyzwyczajenia, potem już nie było to tak odczuwalne. Mnie jako osobie bardzo wrażliwej na zmiany czy to ciśnienia czy klimatu nic nie było :D także bez obaw! Ja czułam się tam rewelacyjnie! Stała temperatura, stałe ciśnienie - wszystko pozytywnie wpływało na moje samopoczucie! :) 

Na dzisiaj to tyle, 
Do następnego! 
Love, Sabcia ;** 3 komentarze:

  1. Piękne zdjęcia!
    Super, że urlop się udał. Sama chętnie teraz pojechałabym gdzieś na jakąś fajną plaże z cieplutką wodą, ale cóż... trzeba poczekać do lata..
    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Cudnie! Sama byłam w Turcji w tym roku, ale w innym rejonie. To były najlepsze wakacje ever :)

    OdpowiedzUsuń