poniedziałek, 3 sierpnia 2015

Jak się zrelaksować w trakcie podróży - lot samolotem

Podróże - te małe czy te duże - wiadomo, że każdy z nas je uwielbia! To całe planowanie, przygotowywanie, emocje z tym związane. Na jedne wybieramy się autem, autobusem lub pociągiem. Na inne - samolotem. Dla większości z nas jest to najmniej komfortowy sposób podróżowania m.in ze względu na wysokość na jakiej się znajdujemy ! :D Jeśli chodzi o mnie to gdybym tylko mogła, zawsze wybierałabym lot samolotem. Podczas podróży czuję się komfortowo zarówno psychicznie jak i fizycznie. Jednak mam swoje sposoby, aby podróż przebiegła mi przyjemniej i szybciej :) 

Jedną z dolegliwości fizycznych, która dotyka każdego z Nas bez wyjątku, jest reakcja na zmianę ciśnienia w postaci zatykających się uszu podczas startu i lądowania. Moim sposobem na to jest guma do żucia. Inni stosują lizaki, jakieś miętuski, drażetki itp. :) Ten dyskomfort odczuwamy tylko do momentu, w którym pilot wyrówna poziom lotu na określonej wysokości. 
W tym sposobie podróżowania uwielbiam to, że można spokojnie czytać książkę czy jakąś gazetkę bez zachwiania błędnika. Dobra lektura znacząco umili nam podróż i sprawi, że szybciej przebiegnie. 
Dobra muzyka, w szczególności ta relaksacyjna sprawi, że się wyciszymy i nie będziemy myśleć o otoczeniu czy jakimkolwiek dyskomforcie. 


Gdy nasza podróż trwa dłużej to warto ze sobą zabrać jakieś słodkości czy przekąski, ale oczywiście nie ma też co przesadzać, bo nasz bagaż podręczny jest ograniczony :) 
Wybaczcie moją ponadtygodniową nieobecność! Byłam na krótkim odpoczynku, o którym już wkrótce :) Możecie również liczyć na więcej postów, nowe pomysły i atrakcje.

Miłego dnia,
Love, Sabcia :* 

6 komentarzy:

 1. Bardzo pomocny post powiem Ci...szczególnie podoba mi się kwestia zabierania ze sobą słodkości :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. czekoladka zawsze pomaga w relaksie :D

   Usuń
  2. Łooo i to jak!! ;)

   Usuń
 2. Czekoladki są dobre na wszystko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy tylko ja nigdy nie leciałem samolotem ? Przydadzą mi sie te informacje w przyszłości :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobrze wiedzieć takie rzeczy na przyszłość :)

  OdpowiedzUsuń